Rusya Üniversiteleri

Rusya’da üniversite okumak için, eğitim başvurusu için YKS, IELTS, TOEFL ve benzeri dil sınav sonuç belgeleri İSTENMEZ! Ayrıca giriş sınavı uygulaması YOKTUR!

Rusya'daki ilginç, çok yönlü yaşam, moda ve  kaliteli eğitim almak için 200 farklı ülkeden 300.000 den fazla uluslararası öğrenci yükseköğrenimde Rusya'yı tercih ediyor. Öğrenci hayatının farklı ve heyecan verici olduğu Rusya'da eğitim almak prestijli ve çok  hesaplıdır.

Rusya’da eğitim alabilmeniz için öncelikle (lisans ise lise mezunu, yüksek lisans ise 4-yillik üniversite mezunu, doktora ise yüksek lisans mezunu olmanız) standart birbirini takip eden eğitim sisteminde yer almanız gereklidir. Rus Devlet üniversiteleri, diplomaları WHO, UNESCO ve diğer uluslararası ve belirli lokal organizasyonlarca (YÖK vb.) tanınmaktadır.

Herhangi bir Rus Devlet Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra yükseköğretim gördüğünüzü ve okuduğunuz bölümü içeren bir derece kazanırsınız. Talebiniz doğrultusunda Bologna sürecine dahil olan 48 Avrupa ülkesinde ve diğer ülkelerde denklik almanızı sağlayacak Avrupa Diploma Eki’ni (European Diploma Supplement) o ülkelerden bir tanesinde eğitime kaldığınız yerden devam etmek veya prestijli bir işe girmek için alabilirsiniz.

Eğer Rus Devlet Üniversitelerinde Rusça dilinde eğitim almak istiyorsanız, ilk olarak hazırlık kursu almanız gerekmektedir. Hazırlık kursu öğrencilerin Rusça dilini ve bölümle alakalı konuları(Biyoloji, Kimya,Fizik/Matematik,Bilişim ve Fizik/Coğrafya, Tarih, Ekonomi) öğrendiği 1 yıl süren bir eğitim programıdır.Bu akademik yılın sonunda öğrenciler final sınavını geçerek, diledikleri bir Rus Devlet Üniversitesine girme hakkı veren Hazırlık Kursu Sertifikası elde ederler. Eğer  tercih edilen program İngilizce veya Fransızcaysa öğrencinin hazırlık kursu alması gerekmemektedir.

Rusya yüzölçümü olarak dünyanın en büyük ülkesidir. Rusya aynı zamanda dünyanın en çok uluslu ülkelerinden biridir. Rusya halen, 160 farklı millet ve dünya dinlerine mensup etnik gruplara ev sahipliği yapmaktadır. Rusya tüm dünyada ünlü ve prestijli bir eğitim sistemine sahiptir. Rusya küresel okuryazarIık (°/99,6) oranları sıralamasında 1.sıradadır. Eğitim sistemi dünyanın en iyilerinden birisi olarak kabul edilmektedir. Rus üniversiteleri yüksek prestijli ve buna gerçekten layık üniversitelerdir. Tarihleri 100 yıl geriye kadar giden dereceleri ve diplomaları tüm dünyada kabul gören üniversitelerdir. Rus üniversitelerinden mezun olduğunuzda yükseköğrenim belgenize ek olarak (eğer gerekirse) tüm Avrupa ülkeleri ve dünyanın birçok ülkesinde geçerli “Avrupa Diploma Eki” alabilirsiniz.

Rus Devlet Üniversitelerinde görevli yüksek nitelikli eğitim personeli (0/ 80 eğitim personeli Ph.D dereceli profesördür.) en kaliteli eğitimi vermeyi garanti ederler. Dünyanın en yüksek standartlarına sahip modern eğitim standartları. Bölüme göre değişmekle birlikte Rusya, İngilizce ve Fransızca dillerinde eğitim fırsatı vermektedir.

Yabancı vatandaşların Rusya devlet üniversitelerindeki eğitiminin 0/ 80lik kısmı Rus devleti tarafından subvanse edilmektedir. Eğitim dili ve bölüme göre değişmekle birlikte 1 akademik eğitim yılı ile konaklamayı kapsayan ücret yıllık 2500$-5000 $ arasıdır.

Saint Petersburg Devlet Telekomünikasyon Üniversitesi

Admiral Makarov Devlet Denizcilik Üniversitesi

Tambov Devlet Üniversitesi

Kuzey Kafkasya Devlet Maden Ve Metalurji Üniversitesi

Kuzey Kafkasya Federal Üniversitesi

Saratov Devlet Ziraat Üniversitesi

Moskova Havacılık Enstitüsü

I.M SECHENOV FIRST MOSKOVA DEVLET TIP ÜNİVERSİTESİ

Astrakhan Devlet Tıp Üniversitesi

Saratov Devlet Tıp Üniversitesi

Pyatigorsk Tıbbi İlaç Enstitüsü

Platov Güney-Rusya Devlet Politeknik Üniversitesi

Nizhny Novgorod Devlet Üniversitesi

Peter & Great Saint Petersburg Politeknik Üniversitesi

Synergy Üniversitesi - Moskova

N.I. Lobachevsky

Copyright 2017 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım ve Hosting::Millennium Bilgisayar
Teklif İste
×
Şubemiz Olun
×

ANGE YURTDIŞI EĞİTİM ŞUBESİ OLUN

Ad   Soyad
E-Posta Adresi
Telefon
Adres/Şehir
Çalıştığı Kurum / Meslek
1.Referans Ad Soyad
1.Referans Çalıştığı Yer
1.Referans Ünvan
1.Referans Telefon
2.Referans Ad Soyad
2.Referans Çalıştığı Yer
2.Referans Ünvan
2.Referans Telefon
Mesaj